عصر فرا اطلاعات : موسیقی ، نرم افزار ، دانلودها

Meta-information age

آنتی ویروس اویرا antivirus Avira

مبارزه با ویروس های کامپیوتری امروزه به عنوان یکی از مهمترین اصول در مدیریت و نگهداری از سیستم ها محسوب می شود. هر ساله سیستم های کامپیوتری زیادی بر اثر مشکلات و اختلالات ناشی از ویروس ها دچار ضررهای مختلف می شوند. نرم افزارهای مختلفی را امروزه می توان به عنوان ابزارهای کاربردی در راه مبارزه با ویروس ها یافت که هریک ازآنه از ابزارهای مختلفی برای حفاظت از سیستم ها استفاده می نمایند.
نرم افزارهایی که به Anti Virus مشهورند توسط تکنیک های نرم افزاری پیشرفته و نظارت همزمان به تمامی نقاط مختلف سیستم عامل از انتشار ویروس ها جلوگیری می کنند. نرم افزارهای متعدد زیادی را می توان در این زمینه ساخت که هم دارای محبوبیت و شهرت بسیاری در این زمینه می باشند و هم به عنوان ابزارهای حرفه این کار محسوب می شوند.
در این مطلب یکی از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس دنیا را به شما معرفی می کنیم.

Avira AntiVir PersonalEdition Premium نام یه ضد ویروس قدرتمند می باشد که به کمک آن کاربران به راحتی قادرند تا در مقابل ویروس ها و برنامه هاس جاسوسی و کرم های اینترنتی سیستم خود را ایمن نگه داشته و نفوذ این برنامه ها به سیستم خود جلوگیری نمایند. این نرم افزار قدرتمند با نظارت کامل بر سیستم مانع از اجرای فایل های آلوده به ویروس و نصب برنامه های جاسوسی بر روی سیستم می شود. این نرم افزار یکی از ابزارهای قدرتمند برای مبارزه و پاکسازی ویروس ها می باشد.

 

از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- مراقبت دائمی از سیستم
- توانایی کنترل تمامی فایل های سیستم و پروسه های حافظه
- جلوگیری از اجرای فایل های مشکوک با اخطار به کاربر در این زمینه
- دارای DataBase ای قدرتمند برای شناسایی ویروس ها
- توانایی به روز رسانی نرم افزار و DataBase آن
- دارای ابزارهای دیواره آتش برای حفاظت از سیستم شما در مقابل هکرها
- توانایی مبارزه با نرم افزارهای جاسوسی
- قابلیت مبارزه با هرزنامه های اینترنتی
و … .
 

دلایل برتری آویرا آنتی ویروس آویرا


1- نرخ تشخیص عالی

در دوسال اخیر، به دلیل در اختیار داشتن تیم زیده امنیتی، آنتی ویروس آویرا از بالاترین نرخ تشخیص ویروس برخوردار بوده است. همچنین ویروسهای ژنریک نیز به خوبی توسط آویرا قابل شناسایی بوده و علاوه بر شناسایی ویروسها، امکان حذف و پاک کردن ویروس از فایلهای الوده نیز تعبیه شده تا علاوه بر جلوگیری از انتشار ویروسها، کامپیوترهای آلوده را به وضعیت عادی برگرداند.

2- heuristic قابل اعتماد

برای مقابله با تهدیدهای بالقوه ناشی از ویروسهای ناشناخته، آویرا از تکنولوژی ابداعی خود موسوم به AHeAD استفاده می‌کند. در این خصوص، آویرا بالاترین رتبه را در مقایسه با سایر آنتی ویروسها دارد.

3- کمترین میزان استفاده از حافظه

هر چقدر تعداد الگوی ویروسها افزایش می یابد، همانقدر توانایی تشخیص بیشتر شده اما عیب آن این است که میزان استفاده از منابع کامپیوتر نیز افزایش یافته و کارایی کامپیوتر کاهش می‌یابد. آویرا با استفاده از الگوریتمهای پیشرفته، به هر دو هدف فوق (یعنی بالاترین نرخ تشخیص از یک سو و سبک ترین موتور ضد ویروس با کمترین استفاده از حافظه از سوی دیگر) تواما دست یافته است.

4- امنیت حداکثر

با اینکه الگوی ویروسهای آویرا در هر روز حدود 50 بار به روز می‌شود و از این نظر از تمامی رقبا پیشی گرفته است، با اینحال، حتی بدون آپدیت کردن نیز، آویرا قادر به تشخیص تهدیدهای بالقوه با استفاده از تکنولوژی AHeAD می باشد.

5- رنج کامل محصولات

آویرا تنها شرکتی است که دارای رنج کامل محصولات امنیتی می‌باشد. این شرکت دارای آنتی ویروس برای ایستگاههای کاری لینوکس و ویندوز، سرور های لینوکس و ویندوز، آنتی ویروس و آنتی اسپم ایمیل سرور exchange و سایر ایمیل سرورها، آنتی ویروس برای ISA و SQUID می باشد.

6- واقعیتهایی درباره آویرا

• آویرا طی چهار سال گذشته با میانگین حدود 90درصد شناسایی، بالاترین درصد را بین تمامی ضدویروس‌های دنیا کسب کرده است.
• آویرا طی دو سال اخیر، با کسب امتیاز بالای 95% ، در رتبه اول تا دوم قرار گرفته است.
• سرعت بالای اسکن و تاثیر بسیار ناچیز آویرا بر کارایی سیستم (در اثر سربار)، این ضدویروس را بعنوان سبک‌ترین و سریع‌ترین نرم‌افزارامنیتی جهان معرفی نموده است.
• در دو سال اخیر، آویرا بالاترین امتیاز را از نظر قدرت تشخیص ویروس به خود اختصاص داده است.

7- جوایز و نشان‌ها

تاریخ ارسال: یکشنبه 3 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 01:07 ب.ظ | نویسنده: امیر دلداری | چاپ مطلب 2 نظر